2017 v sedle ROCK MACHINE

Celou svou kolovou kariéru jsem trpěl na materiál. Prý za to může můj „agresivní jízdní styl“. Nespočítám už rozpletený ráfky, zlomený osy, řidítka, rámy . . Většinou to způsobilo i zranění. Naštěstí jsem po otci dostal do vínku postavu vzpěrače, takže spíš prasknul strom, než já, ale vachrlatých kotníků a kolen se už asi nezbavím.

O to příjemnějších bylo pár spokojených sezón na Commencalech od Tomáš Buzka, nebo kanadských Cove Bikes od Jirky Řežábka. I když jsem už tou dobou chodil do práce a fyzička šla prudce dolů, díky kvalitnímu materiálu jsme ještě zvládl provětrat stupně vítězů.

Ale jak člověk stárne, tak chce asi takovou tu domácí náladu a já před pár lety začal spolupracovat s Járou Spěšným a značkou Agang / Author.

Jára byl jeden z mých idolů od ranných let, kdy spolu s Liborem Karasem, Petrem Krausem, Pepou Dresslerem a taky Standou Slabým utvářeli českou biketrial scénu.

 

16129301_1300438463327860_1675407150_o

 

Fast forward a najednou jsme spolu lítali po ještědu na prototypu sjezďáku s váhou lehce nad 15kg a smáli se, jako by nám zase bylo „náct“. Takhle ta jeho kreativní nátura a schopnost mě i po tolika letech zase nadchnout pro kolo měla za následek několik super sezón na kvalitním nářadí, většinou zachycených aparátem mého mentora a životního kouče, Roba Trnky 😀 .

 

13041265_942954219135994_9043253055216194758_o

 

Stejně jako na kole, tak i v osobním životě jedeme hranu. Výzvy jsou tu proto, aby se přijímaly a tak Jára přesedlal na ROCK MACHINE – když mi to oznamoval, tak jsem z toho měl radost i když on měl ještě hlavu asi někde na půl cesty.

 

Já na RM začínal. Bylo to moje první opravdové horské kolo, na něm jsem vyhrál svůj první mtb závod a najezdil tolik, co už na žádným kole . . . jezdili jsme denně / dopoledne, odpoledne, jídlo se neřešilo, voda nějaká byla.. prostě jsme jezdili.

 

IMG_6035

 

Jezdili jsme všechno, co zavánělo adrenalinem a snažili se přiblížit videím, co jsme si přehrávali na VHS – „Chainsmoke“ byla naše bible ( a pro mě pořád je, naopak, po těch letech jeho síla ještě zbytněla ).

 

IMG_6036

 

Doteď znám každý pohyb, co na videu Todd Lyons udělal, každou hlášku, co vypadla z Shauna Palmer…prostě to je vypálený do hlavy a nikdy to nezmizí. Internet začínal a prohlídnout si něco online znamenalo zajít do tátovo firmy, když už bylo padla, zapnout vytáčecí internet, kterej vyblokoval všechny telefonní linky a 20 minut načítat homepage kolo.cz

A přesně tyhle myšlenky se mi honili hlavou, když Jára zmínil ROCK MACHINE.

 

161216_koprivnice_web 41

 

Já se najednou ocitám v areálu Tatry Kopřivnice ( moje další, vzduchem chlazená srdcovka ), kde společnost Bike Fun International sídlí a vyvíjí kola ROCK MACHINE.

 

161216_koprivnice_web 19

 

Jsem v „akvárku“, jak se tady říká kreativní kanceláři plné talentu a entusiasmu. O 3D tisky prototypů není nouze a plány jsou veliké. Jsem rád, že jsem toho součástí a strašně se těším na sezónu – bude super ! ! !

 

DSC_7382